Ile jest części Dziewczyn z Dubaju?
Film Dziewczyny z Dubaju, który zadebiutował w 2021 roku, wywołał ogromne poruszenie wśród widzów i mediów. Inspirowany książką Piotra Krysiaka o tym samym tytule, produkcja szybko stała się jednym z najbardziej komentowanych filmów obyczajowych w Polsce. Naturalnie, po jego sukcesie pojawiły się pytania – ile jest części Dziewczyn z Dubaju i czy powstała kontynuacja?
Na dzień dzisiejszy istnieje jedna oficjalna część filmu Dziewczyny z Dubaju. Obraz w reżyserii Marii Sadowskiej, wyprodukowany przez Dorotę Rabczewską (znaną jako Doda), był jednorazowym projektem filmowym opartym na bestsellerowej książce. Mimo to, sukces finansowy oraz ogromne zainteresowanie widzów sprawiły, że pojawiły się poważne rozmowy o kontynuacji, którą nieoficjalnie nazywa się roboczo „Dziewczyny z Dubaju 2”.
Czy powstanie film Dziewczyny z Dubaju 2?
Choć oficjalnie nie ma jeszcze pełnej zapowiedzi drugiej części, media branżowe oraz producenci nie kryją, że trwają prace nad kontynuacją historii lub spin-offem. Produkcja drugiej części miałaby poruszać kolejne wątki z książki Piotra Krysiaka lub pokazać dalsze losy głównych bohaterek, tym razem być może z innej perspektywy lub nowym wątkiem zagranicznym.
W różnych wywiadach Doda sugerowała, że rozważa kontynuację i planuje współpracę z nowymi twórcami. Choć nie potwierdzono jeszcze obsady ani scenariusza, działania produkcyjne są w toku. Film pod roboczym tytułem „Dziewczyny z Dubaju 2” może pojawić się na ekranach w ciągu najbliższych lat, jeśli uzyska dofinansowanie i odpowiednie wsparcie.
O kim mowa w Dziewczyny z Dubaju 2?
Zastanawiając się, o kim będzie mowa w potencjalnej drugiej części filmu, warto wrócić do głównych wątków pierwszej odsłony. Debiutancka część opowiadała o Ewie – młodej dziewczynie z marzeniami, która została uwikłana w siatkę ekskluzywnej prostytucji, obejmującej gwiazdy i modelki eskortujące arabskich szejków.
Jeśli Dziewczyny z Dubaju 2 rzeczywiście powstaną, to prawdopodobnie zobaczymy historie innych dziewczyn zamieszanych w ten proceder, których losy nie zostały pokazane w pierwszej części. Możliwe, że twórcy sięgną po opowieści postaci pobocznych, takich jak Żaneta, Karolina czy Monika, ukazując ich drogę do świata luksusu i niebezpiecznych układów.
Innym możliwym kierunkiem fabularnym jest pokazanie perspektywy osób z Bliskiego Wschodu – biznesmenów i wpływowych klientów, co mogłoby poszerzyć skalę zjawiska i dodać dramatu międzynarodowego. Coraz częściej mówi się o scenariuszu opartym na faktach z innych raportów dziennikarskich, opisujących działalność modelek do wynajęcia w Europie i poza nią.
Kim naprawdę są dziewczyny z Dubaju?
Określenie dziewczyny z Dubaju stało się synonimem skandalu, ale również symbolem fascynacji światem luksusu i jego ciemnymi stronami. W rzeczywistości odnosi się do młodych kobiet z Europy, głównie z Polski i Rosji, które były rekrutowane do świadczenia usług seksualnych dla bogatych klientów zza granicy.
Według książki Piotra Krysiaka, na podstawie której powstał film, proceder miał charakter półlegalny, ale świetnie zorganizowany. Dziewczyny często były celebrytkami, finalistkami konkursów piękności lub popularnymi influencerkami. Kuszone obietnicami podróży i luksusu, część z nich godziła się na układy, które z czasem przeradzały się w niebezpieczną grę pełną manipulacji, nacisków i zagrożeń.
Temat ten wzbudza kontrowersje, ale również służy jako komentarz społeczny – o sile social mediów, uprzedmiotowieniu kobiet i hipokryzji świata show-biznesu.
Kto grał główne role w pierwszej części filmu?
Film Dziewczyny z Dubaju zdobył uwagę nie tylko dzięki tematowi, ale również z uwagi na obsadę. W roli głównej Ewy wystąpiła Paulina Gałązka, która wykreowała postać złożoną, tragiczną i zarazem niezwykle realistyczną. U jej boku pojawili się m.in. Giulio Berruti w roli arabskiego księcia oraz Katarzyna Figura jako matka głównej bohaterki.
W drugiej części, jeśli ta powstanie, spekuluje się o potencjalnych nowych nazwiskach. W kręgach filmowych mówi się o zainteresowaniu modelkami i aktywistkami, które mogłyby nadać produkcji nowej wiarygodności i świeżości. Możliwe, że na ekranie pojawią się także twarze znane z TikToka czy Instagrama – co byłoby naturalnym rozwinięciem tematyki filmu.
Czy książka Dziewczyny z Dubaju ma kontynuację?
Co ciekawe, sama literatura także może dać podstawy do kontynuacji filmu. Autor bestselleru „Dziewczyny z Dubaju”, uwikłany przez media w spór z producentami filmu, stworzył również inne reportaże, w tym „Tajne życie elit”, zawierające jeszcze bardziej wstrząsające historie z życia celebrytów i świata VIP.
Jeśli scenarzyści zdecydują się na kontynuację w oparciu o tę lub inne książki Piotra Krysiaka, druga część filmu mogłaby wejść na zupełnie nowy poziom – eksplorując wpływ elit, polityków oraz gigantów biznesu, zamieszanych w podobne afery seksualne. Byłoby to też odpowiedzią na potrzeby widzów, którzy pragną ujawnienia kulis życia najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi świata.
Gdzie można obejrzeć Dziewczyny z Dubaju?
Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji obejrzeć filmu lub chcą sobie przypomnieć fabułę przed premierą drugiej części, Dziewczyny z Dubaju dostępne są na platformach VOD, takich jak Player.pl, Canal+ Online czy Netflix (w zależności od regionu). Film można również znaleźć w bibliotece cyfrowej niektórych sieci kablowych oraz jako zakup albo wypożyczenie w iTunes czy Amazon Prime Video.
Dystrybucja internetowa sprawiła, że produkcja zdobyła miliony widzów nie tylko w Polsce, ale również za granicą – zwłaszcza wśród Polonii i zainteresowanych kontrowersyjnym światem show-biznesu i zakulisowych układów.

Cześc nazywam sie Rafał Żurek i zapraszam na mojego bloga. Poruszam w nim tematy stylu, relacji, motywacji i życia codziennego z męskiej perspektywy. Lubię pisać konkretnie, bez owijania w bawełnę – zawsze szczerze i z dystansem.